Mainīti noteikumi pirkumiem ārzemēs (Ebay utt) -labots

Nesen (02.10.2010) VID ir konkretizējis noteikumus pirkumiem ārzemēs jeb ārpus EEZ zonas. Pirkumi Ebay.com no Ķīnas vai ASV tagad izskatās mazliet ierobežoti vai arī konkretizēti.

“Ceļotāja ABC” failā ir šada tabula:
http://vid.gov.lv/default.aspx?tabid=9&id=4908&hl=1

vs0hnia5

Pēc tās var secināt, ka ja pērc no ķīnieša privātpersonas kādu preci, tev maksimālais apjoms pirkumam bez ievedmuitas ir 45Eur, ja pērc no ķīnieša, kurš ir uzņēmmums, tad varētu būt 150Eur.

Iespējams, ka labās puses tabuliņas trešais punkts “nosūtītājs to sūta saņēmējam bez samaksas” apgāž manu iepriekš teikto. Neatceros, kad pēdējoreiz kāds man kaut ko sūtījis būtu bez maksas. Tas nozīmē, ka ja tev par sūtīšanu prasa un arī uz pakas uzraksta, ka sūtīšana ir van dollar kā minimums, tad stājas spēkā komerciāls sūtījums ar 150Eur robežu ievedmuitai.

Varētu kāds uzjautāt VID skaidrojumu. Anyone?

Papildinājums:

Tomēr no 2011. gada 1. janvāra ir apgriezts šis prieks:
http://pbs.lv/2010/12/07/no-1-janvara-ar-pvn-apliks-ievestas-preces-sakot-jau-ar-10-eur

un oficiālais avots resurss:
http://vid.gov.lv/default.aspx?&tabid=7&id=15&oid=51075&lidz=2000.1.1&no=2011.12.7

Likumā gan ir ir atstāta sprauga sūtījumiem no privātpersonām, privātpersonai:

““Preču sūtījumiem, ko privātpersona no trešās valsts sūta citai privātpersonai Latvijā ar nosacījumu, ka šāda nosūtīšana nav komerciāla, tas ir, kā dāvanu, arī turpmāk tiks saglabāts līdzšinējais atbrīvojums no muitas nodokļa un PVN – ne muitas nodoklis, ne PVN nebūs jāmaksā, ja preces vērtība sūtījumā nepārsniegs 45 eiro.”

Prasīsim sūtītājam mainīt uzrakstus uz pakām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *